Konferencia Metro ON/AI Line 2023

V dňoch 22. – 23. júna 2023 sa EASR zúčastnila konferencie Metro ON/AI Line 2023 so skvelým programom. Jedným z hlavných cieľov tejto konferencie bola najmä podpora vzdelávania, motivácia mladých ľudí a ich aktívne zapojenie sa do spoločenských výziev, ako aj prístupu k etickému rozvoju ich talentu a kreativity.

Hlavnou témou bola umelá inteligencia – ako zmení svet telco biznisu, ale aj život v budovách či mestách. V panelových diskusiách a blokoch vystúpili lídri v oblasti umelej inteligencie. V technologickom bloku nechýbali detailné informácie o tom, ako taká AI funguje.

Pridanou hodnotou pre riešenie energetickej agendy PSK boli témy v oblasti využívania nových technológií v správe budov, miest a regiónov. Pri zavedení centralizovaného zberu dát a nasadení umelej inteligencie pri riadení samosprávy sa otvárajú nové dimenzie riešení a predikcie budúcich procesov. Táto konferencia ukázala, že nové riešenia pomocou umelej inteligencie sú už súčasťou dnešnej doby a postupe budú napredovať a rozvíjať sa. Preto aj EASR v spolupráci s PSK musí tieto možnosti zapracovať do svojich plánov v rozvoji verejnej správy.